Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Paul T. Goldman

Paul T. Goldman

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Transporter

The Transporter

2002
×
Edit this entry  
17
Speed

Speed

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
Sesame Street: Follow That Bird

Sesame Street: Follow That Bird

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
Edit this entry  
14
She Said

She Said

2022
×
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
Read the review Edit this entry  
10
Marnie

Marnie

1964
×
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
White Noise

White Noise

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Strange World

Strange World

2022
×
Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
13
Rudolf the Red-Nosed Reindeer

Rudolf the Red-Nosed Reindeer

×
Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
Edit this entry  
04
Sr.

Sr.

2022
×
Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Significant Other

Significant Other

2022
×
Edit this entry  
24
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
Edit this entry  
21
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Detour

Detour

1945
×
Edit this entry  
19
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
The Viewing

The Viewing

2022
×
Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
Edit this entry  
12
The Ring

The Ring

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry