Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Money Shot: The Pornhub Story

Money Shot: The Pornhub Story

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The General

The General

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twins

Twins

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry