Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Flintstones in Viva Rock Vegas

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000
×
★★
Edit this entry  
24
The Flintstones in Viva Rock Vegas

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000
×
★★
Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ben 10 Alien Swarm

Ben 10 Alien Swarm

2009
×
Edit this entry  
28
Ben 10: Race Against Time

Ben 10: Race Against Time

2007
×
Edit this entry  
16
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypse Pooh

Apocalypse Pooh

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Maker

The Maker

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Yinz

Yinz

2019
×
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Glass

Glass

2019
×
Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Swiped

Swiped

2018
×
½
Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Edit this entry  
05
Who F****d Up the Internet?!

Who F****d Up the Internet?!

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
04
Who F****d Up the Internet?!

Who F****d Up the Internet?!

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
22
The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Elevated

Elevated

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry