Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Inside

Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★½
Edit this entry  
19
Poison

Poison

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moving On

Moving On

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★½
Edit this entry  
10
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry  
05
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★½
Edit this entry  
03
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emily

Emily

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★
Edit this entry