Sort by

Kevin has logged 28 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Three Months

Three Months

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry