• The Babysitter

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Zama

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Icarus

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • War Dogs

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★

  • Now You See Me 2

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

  • The Big Short

  • Spectre

    ★★½

  • The Intern

  • The Martian

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Mississippi Grind

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Ant-Man

  • Jurassic World

    ★½

  • The Assassin

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • 808

    ★★★

  • Focus

  • Meru

    ★★★½

  • Dope

  • The Interview

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Fury

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • The Equalizer

  • The Maze Runner

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

  • American Hustle

    ★★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire