• Thor: The Dark World

  • Ida

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Captain Phillips

  • Enemy

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Wolverine

  • Pacific Rim

  • A Field in England

    ★★★★

  • The Lone Ranger

  • Despicable Me 2

  • This Is the End

  • After Earth

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • The Great Gatsby

  • Iron Man 3

  • Oblivion

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Skyfall

    ★★★★

  • Pitch Perfect

  • Seven Psychopaths

    ★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Searching for Sugar Man

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • 21 Jump Street

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • In Time

  • Hugo

    ★★★½

  • Moneyball

  • Contagion

  • In Darkness

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

  • Friends with Benefits

  • Horrible Bosses

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Transformers: Dark of the Moon

  • Cars 2

  • The Hangover Part II

  • X-Men: First Class

  • Drive

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Bridesmaids

  • Thor

  • Paul

  • Rango

  • Cedar Rapids

    ★★★

  • True Grit

    ★★★½

  • TRON: Legacy

  • Megamind

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

  • The King's Speech

    ★★★½

  • The Other Guys

    ★★★★

  • The Expendables

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Despicable Me

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

  • Get Him to the Greek

    ★★★½

  • Certified Copy

    ★★★★★

  • Shrek Forever After

  • Iron Man 2

  • Kick-Ass

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½