kevintporter has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joyful Noise

Joyful Noise

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Loving Story

The Loving Story

2011
×
Edit this entry  
16
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Force

The Force

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry