Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hometown Prison

Hometown Prison

2024
×
★★★
Edit this entry  
29
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★
Edit this entry  
28
The Woman in the Wall

The Woman in the Wall

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Expats

Expats

2024
×
★★½
Edit this entry  
20
Memory

Memory

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Day

One Day

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miller's Girl

Miller's Girl

2024
×
★★
Edit this entry  
16
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suncoast

Suncoast

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The End We Start From

The End We Start From

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Argylle

Argylle

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Exhibiting Forgiveness

Exhibiting Forgiveness

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Box Diaries

Black Box Diaries

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brief History of a Family

Brief History of a Family

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thelma

Thelma

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Every Little Thing

Every Little Thing

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A New Kind of Wilderness

A New Kind of Wilderness

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Layla

Layla

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Summers

In the Summers

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Handling the Undead

Handling the Undead

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ibelin

Ibelin

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kneecap

Kneecap

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dìdi (弟弟)

Dìdi (弟弟)

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Me

Love Me

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ponyboi

Ponyboi

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Real Pain

A Real Pain

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good One

Good One

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kitchen

The Kitchen

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
American Nightmare

American Nightmare

2024
×
★★★
Edit this entry  
20
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Curse

The Curse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Origin

Origin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Monster

Monster

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Makanai: Cooking for the Maiko House

The Makanai: Cooking for the Maiko House

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Fellow Travelers

Fellow Travelers

2023
×
★★★★
Edit this entry