Sort by

kevinyang has logged 162 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mule

The Mule

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
22 July

22 July

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blaze

Blaze

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Slice

Slice

2018
×
★★½
Edit this entry