Sort by

kevinyang has logged 173 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Wedding

A Simple Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
American Woman

American Woman

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Diane

Diane

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hala

Hala

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
30
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Transit

Transit

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★½
Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry