Sort by

kevinyang has logged 293 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gunda

Gunda

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adult Material

Adult Material

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Between the World and Me

Between the World and Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Collective

Collective

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry