Sort by

kevinyang has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scare Me

Scare Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Herself

Herself

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Summertime

Summertime

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jezebel

Jezebel

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Born With It

Born With It

2014
×
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry