Sort by

kevinyang has logged 268 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antarctica

Antarctica

2021
×
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Violet

Violet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Attica

Attica

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The North Water

The North Water

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slalom

Slalom

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Naomi Osaka

Naomi Osaka

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★½
Edit this entry