Sort by

Kevin has logged 54 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★
Edit this entry  
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prom Night

Prom Night

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Z

Z

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Omen

The Omen

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
Edit this entry  
07
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kim Possible: So the Drama

Kim Possible: So the Drama

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Delirium

Delirium

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Kim Possible: A Sitch In Time

Kim Possible: A Sitch In Time

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry