Kevin has logged 580 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Waco

Waco

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Evil: The Rise and Fall Of JTE (Schmoedown Parody)

Little Evil: The Rise and Fall Of JTE (Schmoedown Parody)

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gabriel Iglesias: Hot and Fluffy

Gabriel Iglesias: Hot and Fluffy

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wilmington on Fire

Wilmington on Fire

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry