Kevin has logged 44 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania: Puppy!

Hotel Transylvania: Puppy!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Caparulo: Come Inside Me

John Caparulo: Come Inside Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Lucas Brothers: On Drugs

Lucas Brothers: On Drugs

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry