Kevin has logged 33 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muppet*Vision 3-D

Muppet*Vision 3-D

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chris D'Elia: Man on Fire

Chris D'Elia: Man on Fire

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry