Sort by

KevWatchedAFilm has logged 22 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry