• Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★½

  • Valley Girl

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • Corona Zombies

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • The Present

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Do Not Split

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Time

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Genius Loci

    ★★½

  • My Spy

    ★★½

  • The Grudge

  • Pinocchio

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Noelle

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • Inside Game

    ★★

  • White Eye

    ★★★

  • Jexi

    ★½

  • The Addams Family

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jeff Dunham: Beside Himself

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Butt Boy

    ★★½

  • Saria

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½