KEYON has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry