Sort by

keyvan99 has logged 99 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Honey

Honey

2003
×
★½
Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beau

Beau

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pauline

Pauline

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★½
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krisha

Krisha

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
Edit this entry  
18
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry