Khader has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Garm Hava

Garm Hava

1973
×
Read the review Edit this entry  
16
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
Read the review Edit this entry  
15
Naked

Naked

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angamaly Diaries

Angamaly Diaries

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry