Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of Death!

Night of Death!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Luz

Luz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goatling: Son of Satan

Goatling: Son of Satan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Executioners

Executioners

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drug War

Drug War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Connection

The Connection

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nights in the Boulevard

Nights in the Boulevard

1972
×
★★½
Edit this entry  
29
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Erotic Ghost Story

Erotic Ghost Story

1990
×
★★½
Edit this entry  
28
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Snake

Hot Snake

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Guns and Guts

Guns and Guts

1974
×
★★★
Edit this entry  
27
The Disc of Sorrow

The Disc of Sorrow

2002
×
Edit this entry  
27
Blue Green

Blue Green

2007
×
Edit this entry  
27
There's Nothing You Can Do.

There's Nothing You Can Do.

2008
×
Edit this entry  
27
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
27
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bubble Bath

Bubble Bath

1979
×
Read the review Edit this entry  
23
How to Clean a Cast Iron Pan

How to Clean a Cast Iron Pan

2012
×
Edit this entry  
23
How to Live with Bedbugs

How to Live with Bedbugs

2013
×
Edit this entry  
23
How To Walk To Manhattan

How To Walk To Manhattan

2013
×
Edit this entry  
23
How To Keep Smoking

How To Keep Smoking

2014
×
Edit this entry  
23
How To Remain Single

How To Remain Single

2015
×
Edit this entry  
23
Temporary Color

Temporary Color

2016
×
Edit this entry  
23
How to Act on Reality TV

How to Act on Reality TV

2016
×
Edit this entry  
23
Cycling the Frame

Cycling the Frame

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Words, Planets

Words, Planets

2018
×
Edit this entry  
22
Blue

Blue

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Orbital: The Box

Orbital: The Box

1996
×
Edit this entry  
22
The Spiritual Life of Wholesale Goods

The Spiritual Life of Wholesale Goods

2016
×
Edit this entry  
22
Escape from Park City

Escape from Park City

2017
×
Edit this entry  
22
The Road to Magnasanti

The Road to Magnasanti

2017
×
Edit this entry  
22
How to Live with Regret

How to Live with Regret

2018
×
Read prior review Edit this entry  
21
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Easter Eggs

Easter Eggs

2020
×
Edit this entry  
18
Tiger Cage 3

Tiger Cage 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Tiger Cage II

Tiger Cage II

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tiger Cage

Tiger Cage

1988
×
★★★★
Edit this entry