Jason has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jack Black: Spider-Man

Jack Black: Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Assault

The Assault

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dear John

Dear John

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry