• The Prestige

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Love, Guaranteed

  • Death of Me

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Southpaw

    ★★½

  • The Lie

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½