Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Boys

The Boys

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
KSI: Can't Lose

KSI: Can't Lose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Blood

First Blood

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Brother

Big Brother

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
I See You

I See You

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
12
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
12
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Edit this entry  
12
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Beckett

Beckett

2021
×
Edit this entry