• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Class of '83

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Oh, Ramona!

    ½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★