Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Machete

Machete

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Edit this entry  
27
Kuffs

Kuffs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Edit this entry  
26
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
31

31

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hearts in Atlantis

Hearts in Atlantis

2001
×
Edit this entry  
30
Drop Zone

Drop Zone

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Edit this entry  
21
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Edit this entry  
21
Secret Window

Secret Window

2004
×
Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
Edit this entry  
20
Cujo

Cujo

1983
×
Edit this entry  
20
Firestarter

Firestarter

1984
×
Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Story of Late Night

The Story of Late Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry