• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Ava

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Vanished

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

    ★★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Holiday Rush

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★★