Sort by

Khef has logged 217 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
American Mary

American Mary

2012
×
★★
Edit this entry  
22
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★½
Edit this entry  
19
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The East

The East

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
Edit this entry  
30
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Family

The Family

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
200 Cartas

200 Cartas

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
200 Cartas

200 Cartas

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry