Sort by

William has logged 28 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ref

The Ref

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Being

The Being

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Disconnected

Disconnected

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry