k. has logged 152 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
27
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Tuesdays with Morrie

Tuesdays with Morrie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Circle

Circle

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry