khirsten has logged 33 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
25
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Obsessed

Obsessed

2009
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
04
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Edit this entry