Sort by

khoi97 has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
01
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry