Sort by

hauntly has logged 421 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hannibal Buress: Animal Furnace

Hannibal Buress: Animal Furnace

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Kyle Kinane: Whiskey Icarus

Kyle Kinane: Whiskey Icarus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hadley TK-421

Hadley TK-421

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Plurality

Plurality

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Long Branch

Long Branch

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Teacher Of The Year

Teacher Of The Year

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Hi I'm Philip

Hi I'm Philip

×
★★½
Edit this entry  
30
The Boy Who Wanted To Be A Lion

The Boy Who Wanted To Be A Lion

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paraphernalia

Paraphernalia

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Monster Roll

Monster Roll

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Origin of Creatures

The Origin of Creatures

2010
×
★½
Edit this entry  
30
No Way Out

No Way Out

2011
×
★★
Edit this entry  
30
The Election

The Election

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benigni

Benigni

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Memorize

Memorize

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blind Spot

Blind Spot

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
A Finger, Two Dots Then Me

A Finger, Two Dots Then Me

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The United Monster Talent Agency

The United Monster Talent Agency

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Play Dead

Play Dead

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Colors of Evil

The Colors of Evil

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flagpole

Flagpole

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ai Weiwei: Never Sorry

Ai Weiwei: Never Sorry

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Forever's Not So Long

Forever's Not So Long

2009
×
★★
Edit this entry  
28
The Girl Is Mime

The Girl Is Mime

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Rare Exports Inc.

Rare Exports Inc.

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ben Bailey: Road Rage

Ben Bailey: Road Rage

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
The Antics Roadshow

The Antics Roadshow

2011
×
★½
Edit this entry  
24
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bully

Bully

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stanley Pickle

Stanley Pickle

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Bones Brigade: An Autobiography

Bones Brigade: An Autobiography

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Somers Town

Somers Town

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry