Sort by

hauntly has logged 73 entries for films during November 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Do-Deca-Pentathlon

The Do-Deca-Pentathlon

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Michael

Michael

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Clown

The Clown

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Things I Like, Things I Don't Like

Things I Like, Things I Don't Like

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Familiar

Familiar

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
The Scout

The Scout

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Tufty

Tufty

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Alma

Alma

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Furred Man

The Furred Man

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Machotaildrop

Machotaildrop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Game

Game

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Torturous

Torturous

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lawless

Lawless

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dinosaur Project

The Dinosaur Project

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Pact

The Pact

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stump

Stump

×
Edit this entry  
15
Outrage

Outrage

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fat Kid Rules The World

Fat Kid Rules The World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible War

The Invisible War

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Miracle Fish

Miracle Fish

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
½
Edit this entry  
10
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Stasis

Stasis

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Grounded

Grounded

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry