• Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Last Laugh

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Merata: How Mum Decolonised the Screen

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • 27: Gone Too Soon

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★