Sort by

kidcoppola has logged 19 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Only You

Only You

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
With Honors

With Honors

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Doc Hollywood

Doc Hollywood

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry