• Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Savage

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½