Kidrex has logged 19 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blossoms in the Dust

Blossoms in the Dust

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Le Jour Se Lève

Le Jour Se Lève

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Decision Before Dawn

Decision Before Dawn

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scandal

Scandal

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry