• Montre jamais ça à personne

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • How I Became a Superhero

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Made in Italy

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • De Gaulle

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • The New Pope

    ★★★

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Rip Up The Road

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★