Sort by

KidWowza has logged 67 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Early Man

Early Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry