• jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Ghost Stories

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Black Mercedes

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Nimic

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • The Influence

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Silence

    ★★

  • The Messenger

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Kitbull

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

  • Venom

    ★★

  • Pine

    ★★½

  • Slice

    ½

  • High Life

    ★★★★

  • Life Itself

    ½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Vox Lux

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • 303 Squadron

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Babysitter's Nightmare

    ★½

  • Destination Wedding

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • Taiwan Night Market

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★