• The Call

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Look Away

    ★★

  • Hell Fest

    ★★★½

  • He's Out There

    ★★½

  • Our House

  • Await Further Instructions

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Tyrel

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • It

    ★★★½

  • Good Manners

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Spectre

  • Inside Out

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Fury

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★½

  • Joe

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • The Purge

    ★★½

  • The Conjuring

  • Warm Bodies

    ★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • House at the End of the Street

    ★★★

  • Sinister

  • Paul

  • From Prada to Nada

    ½

  • The Social Network

    ★★★

  • Insidious

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Get Him to the Greek

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★½

  • Zombieland

    ★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★½

  • The Hangover

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★