• Antz

    ★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • Flubber

    ★★

  • Titanic

    ★★★½

  • Event Horizon

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★½

  • Men in Black

    ★★★½

  • Batman & Robin

    ★★½

  • Space Jam

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★

  • Deadfall

    ★★

  • True Romance

    ★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★

  • Groundhog Day

    ★★★

  • Batman Returns

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • Predator

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

  • Lifeforce

    ★★

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • This Is Spinal Tap

    ★★★

  • Scarface

    ★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • An American Werewolf in London

  • Raiders of the Lost Ark

  • Airplane!

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★½

  • Life of Brian

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★★½

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★

  • The Exorcist

    ★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★