kiew has logged 55 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Rashomon

Rashomon

1950
×
Edit this entry  
26
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mujhse Dosti Karoge!

Mujhse Dosti Karoge!

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Detective Conan: The Phantom of Baker Street

Detective Conan: The Phantom of Baker Street

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Deadline

Deadline

2009
×
½
Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coherence

Coherence

2013
×
Edit this entry  
16
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★½
Edit this entry  
15
Defiance

Defiance

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
★½
Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
Edit this entry  
13
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Edit this entry  
13
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Bar

The Bar

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
09
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Delinquent Season

The Delinquent Season

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

2003
×
Edit this entry  
06
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
Edit this entry  
06
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry