Kii has logged 20 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Heat

The Heat

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry