Sort by
  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Bubble

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Love Gets a Room

    ★★★

  • Warning

    ★★

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★

  • Brain Freeze

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The Innocents

    ★★★

  • Where Is Anne Frank

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★★½

  • The Deer King

    ★★★½

  • Catch the Fair One

    ★★★½

  • Poser

    ★★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Sound of Violence

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★