Sort by

KiK(e) has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Mad Adventures of Rabbi Jacob

The Mad Adventures of Rabbi Jacob

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sharky's Machine

Sharky's Machine

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Let Her Out

Let Her Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Windmill

The Black Windmill

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
KASANE –Beauty and Fate–

KASANE –Beauty and Fate–

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Rough Draft

A Rough Draft

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Involution

Involution

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet Revisited

Blue Velvet Revisited

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry